Przejdź do treści

XI Regionalna Wystawa Przyrodniczo – Łowiecka w Nadleśnictwie Jedwabno

W słoneczny, choć nieco wietrzny sobotni poranek, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w XI Regionalnej Wystawie Przyrodniczo-Łowieckiej zorganizowanej przez Nadleśnictwo Jedwabno, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie.

Impreza obfitowała w szereg interesujących atrakcji. Obejrzeliśmy ekspozycję ponad osiemdziesięciu najciekawszych trofeów łowieckich z sezonu 2017/18. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się m.in., że trofea łowieckie podlegają wycenie punktowej, która służy do ich kwalifikowania jako medalowych (złotomedalowych, srebrnomedalowych i brązowomedalowych).

Wzięliśmy także udział w prezentacji maszyn leśnych. Tu szczególnie zainteresowała nas sadzarka rowkowa – specjalna maszyna do sadzenia drzewek. Odważni zdecydowali się nawet wypróbować jej działanie osobiście. Patrząc na uśmiechy goszczące na ich twarzach, można sądzić, że taka praca jest całkiem przyjemna 😉

Ciekawym punktem programu był również pokaz ras psów myśliwskich oraz program edukacyjny przygotowany przez Nadleśnictwo Jedwabno. Mieliśmy też okazję spróbować pysznych wyrobów z dziczyzny. Udział w wystawie zakończyła wspólna biesiada przy ognisku. Posililiśmy się grochówką, gulaszem z dziczyzny i pieczonymi kiełbaskami. Czas spędzony w Nadleśnictwie Jedwabno, w miłej atmosferze, minął niepostrzeżenie. Składamy serdeczne podziękowania Organizatorom za zaproszenie naszego Domu na Wystawę.

Skip to content