Przejdź do treści

VII Kabareton Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko-Mazurskiego

W dniu 23 maja w Sali gimnastycznej Gimnazjum w Lubominie odbył się VII Kabareton Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko-Mazurskiego, organizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolnicy. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania brzmiało „Kocham Cię Polsko”. Na konkurs składały się dwie kategorie – piosenka o tematyce piłkarskiej nawiązująca do zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej oraz praca plastyczna zgodna ze wspomnianym hasłem.

Na spotkanie do Lubomina pojechaliśmy i my. Towarzyszyły nam dobre nastroje oraz dużo optymizmu na myśl o czekających nas wydarzeniach artystycznych. Pracę nad obrazem na blejtramie w formacie 50/60 cm w technice Mix Media rozpoczęliśmy 25 kwietnia. W pierwszej kolejności nasza instruktor terapii zajęciowej Pani Beata Fedorowicz zapoznała nas z tą zupełnie nową techniką. Do tworzenia dzieła, które z dumą zaprezentowaliśmy podczas konkursu, zgłosiły się dwie ochotniczki – Pani Teresa Drężek i Pani Ingrida Trzcińska. Etapy powstawania obrazu zostały przedstawione w zakładce Galeria.

Do drugiej kategorii konkursowej Kabaretonu przygotowywaliśmy się pod okiem instruktora terapii zajęciowej Pana Bartosza Abramskiego. Stworzyliśmy piosenkę na nadchodzący Mundial w Rosji w oparciu o podkład muzyczny z utworu pt. „Zawsze moja wina” zespołu After Party. Panie z naszego śdsowego zespołu Jedwabki napisały do niej tekst. Następnie miały miejsce próby śpiewu, w których uczestniczyły Panie Teresa Drężek, Jadwiga Gros, Ingrida Trzcińska oraz Pan Waldemar Drozdowski. Podczas występu zadbaliśmy nie tylko o dobre wykonanie muzyczne, ale również o stroje i gadżety piłkarskie.

Z Kabaretonu wróciliśmy z wyróżnieniem za wykonanie piosenki. Usłyszeliśmy wiele pochwał, a według Jury nasz występ wokalny był „najczyściej zaśpiewany”. Nasza praca plastyczna również została doceniona – zajęliśmy pierwsze miejsce w konkursie! Było nam bardzo miło słyszeć tak pochlebne opinie. Wygrana przyniosła nam mnóstwo radości, entuzjazmu oraz satysfakcji. Oprócz tego z Lubomina przywieźliśmy świetne nagrody – piękny lampion i wagę kuchenną, która na pewno przyda się nam w pracowni kulinarnej.

Skip to content