Przejdź do treści

Wycieczka do Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznego w Olsztynku

Dnia 5 czerwca 2018 wyruszyliśmy na wycieczkę do Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznego w Olsztynku. Jest to największy w województwie skansen zawierający liczne drewniane budowle z czterech historycznych regionów Prus Wschodnich: Warmii, Mazur, Powiśla oraz terenów Litwy.

Dla większości Uczestników naszego Domu zwiedzanie ekspozycji stanowiło podróż sentymentalną do przeszłości. Obudziły się wspomnienia, gdyż tak wyglądały ich lata dzieciństwa i młodości. Dzięki temu mogliśmy usłyszeć wiele ciekawych historii z życia naszych Podopiecznych. Pan Józef Januszkiewicz nie tylko zwiedzał Park Etnograficzny – śpiewał, recytował i opowiadał o swojej młodości, czym zachwycił pracowników skansenu.

Jednym z eksponatów Muzeum Budownictwa Ludowego, który wywołał wiele pozytywnych emocji, był budynek szkoły. Uczestnicy naszego Domu mogli usiąść w ławkach i przypomnieć sobie jak pisali za pomocą stalówki i atramentu. Była to magiczna i bardzo wzruszająca chwila dla emerytowanej nauczycielki Pani Jadwigi Gros, gdyż w takich właśnie klasach sama prowadziła lekcje na początku swojej kariery zawodowej.

Wycieczka do Parku Etnograficznego w Olsztynku stanowiła dla wszystkich Uczestników miły powrot do przeszłości i czas wspomnień.

Skip to content