Przejdź do treści

Wystawa malarstwa Janusza Gębczyńskiego

W czwartek 7 czerwca 2018 roku, na zaproszenie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedwabnie Pani Ireny Cytruk, mieliśmy przyjemność wziąć udział w wystawie malarstwa Pana Janusza Gębczyńskiego.

Na spotkanie udaliśmy się dość liczną grupą. Na miejscu, po miłym przywitaniu Pani Ireny, mogliśmy podziwiać prace malarskie w różnych formatach i o różnej tematyce. Przeważały pejzaże – fauna i flora. Zainteresowanie wśród Uczestników wzbudziła praca przedstawiająca starą chatę wśród drzew. To za jej sprawą powracały wspomnienia, obrazy z młodości a nawet dzieciństwa.

Uczestnicy opowiadali o minionych wydarzeniach. Dzięki obcowaniu z taką formą twórczości, mogli ożywić swoje dobre wspomnienia, poznać sposób patrzenia na rzeczywistość oczami Pana Janusza, zapoznać się z techniką, jaką jest malarstwo akrylowe na podobraziach.

Po wykonaniu wspólnych pamiątkowych zdjęć udaliśmy się na krótki poczęstunek i powróciliśmy do ŚDS. Mamy nadzieję, że jeszcze wiele razy będziemy mogli wziąć udział w tego typu wystawach i podziwiać inny świat, widziany w malarski sposób.

Skip to content