Przejdź do treści

Nasze sukcesy podczas X Jubileuszowej Nikiforiady

18 października 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbyła się X Jubileuszowa Nikiforiada – konkurs Twórczość Własna Osób Niepełnosprawnych Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko-Mazurskiego organizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Henrykowie i Caritas Archidiecezji Przemysko-Warszawskiej.

Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania był „Teatr – Wspomnień czar…” oraz konkurs rękodzieła „Kartka z życzeniami”.

Pracę plastyczną wykonała Uczestniczka naszego Domu Pani Teresa Drężek w technice mieszanej z naturalnych materiałów. Stworzyła kartkę z życzeniami nawiązującą do twórczości patrona konkursu Nikifora Krynickiego. Pierwsza strona przedstawiała twarz Nikifora, a liczba dziesięciu kwiatów i domków umieszczonych w pracy symbolizowała rocznicę organizowanego konkursu.

Nad muzycznym występem artystycznym pracowało trzech Panów: Henryk Rodak, Tadeusz Brzozowy i Kazimierz Różycki. Dla grupy Panów był to pierwszy występ przed tak dużą publicznością. Uczestnicy zaprezentowali mix dwóch piosenek o tematyce kawalerskiej, nawiązujących do czasów młodości.

Pani Teresa, ku swej ogromnej radości, zdobyła pierwszą nagrodę za pracę plastyczną. Jej „Karta z życzeniami” została wybrana jako najlepsza spośród piętnastu wystawionych dzieł z różnych ŚDS-ów. Sukcesem może się pochwalić również nasze debiutujące męskie trio. Za swój występ muzyczny Panowie zdobyli wyróżnienie, z czego są niezwykle dumni.

Spotkanie uświetnił występ zespołu Enej.

Skip to content