Przejdź do treści

I Jesienny Koncert za nami

W piątkowy wieczór 16 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie miało miejsce niecodzienne wydarzenie – społeczność Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie po raz pierwszy zaprezentowała swoje zdolności muzyczne i teatralne przed szerszą publicznością, organizując Jesienny Koncert dla mieszkańców Gminy Jedwabno, pt. „Wesołe jest życie staruszka”.

Motywem przewodnim koncertu uczyniono starość. Starość, przed którą tak często uciekamy, której się obawiamy, którą ignorujemy, czasem wyśmiewamy. Uczestnicy ŚDS swoimi występami chcieli odczarować starość – pokazać, że podobnie jak jesień, może mieć piękne, radosne barwy.

Na scenie królowała muzyka – publiczność miała okazję wysłuchać starych, często już zapomnianych piosenek, takich jak Wróżka, Matko moja ja Wiem, Staruszek Świat, Złota Kareta, Kawalerowie i in. Szczególny aplauz wzbudziło wykonanie ludowej pieśni Rjabina Kudrawaja w języku rosyjskim. Podczas koncertu pojawiły się również lekkie, żartobliwe wiersze, które niosły ze sobą ważne przesłanie, na temat tego, jak warto podchodzić do upływającego nieubłaganie czasu. Niespodzianką wieczoru był skecz o starości, który rozbawił publiczność do łez. Koncert został przygotowany pod kierunkiem Ewy Szemplińskiej (instruktor terapii zajęciowej), Bartosza Abramskiego (muzykoterapeuty) oraz kierownik ŚDS w Jedwabnie Wiolety Wojciechowskiej.

Po koncercie na wszystkich gości zgromadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury czekał słodki poczęstunek przygotowany podczas zajęć w pracowni kulinarnej ŚDS pod okiem Krystyny Moskalik i opiekunów. Zajadając ciasteczka można było podziwiać wystawę prac plastycznych wykonanych w pracowni plastyczno-rękodzielniczej pod kierunkiem terapeuty – Beaty Federowicz. Pani Beata przygotowała również dekorację sali, na której odbywały się występy.

Podczas imprezy miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie – premiera spotu filmowego wyróżnionego w konkursie MSWiA „Aktywny senior to bezpieczny senior”. Spot edukacyjny pt. „Włącz aktywność – bezpieczeństwo zaczyna się w głowie” przygotowany przez Uczestników ŚDS pod kierunkiem Wiolety Wojciechowskiej, Ewy Szemplińskiej, Bartosza Abramskiego i Katarzyny Szydlik, ze specjalnym udziałem Dzielnicowego Gminy Jedwabno asp. Krzysztofa Kowalskiego, można obejrzeć na kanale ŚDS Jedwabno w serwisie YouTube https://www.youtube.com/watch?v=6LWlVA1V9Y4&t=57s

Jest nam niezmiernie miło, że sala kinowa GOK w piątkowy wieczór była wypełniona niemal po brzegi a występy artystów – amatorów spotkały się z tak ciepłym przyjęciem. Wszelkie pozytywne komentarze, wyrazy uznania skierowane przez Państwa zarówno do Uczestników jak i Kadry naszego Domu, dodają nam skrzydeł i stanowią ogromną motywację do dalszej wytężonej pracy. Mamy nadzieję, że Jesienny Koncert organizowany przez ŚDS stanie się tradycją i spotkamy się ponownie za rok.

Skip to content