Przejdź do treści

Walentynki w ŚDS

Czy 14 lutego to święto tylko dla młodych i zakochanych? Okazuję się, że NIE!!! Seniorzy mają również pomysły jak pięknie i przyjemnie spędzić ten dzień.

W pracowni krawiecko-rękodzielniczej zrobiliśmy skrzynkę do poczty walentynkowej oraz ozdoby do wystroju placówki. Kilka dni przed tym świętem Uczestnicy mieli za zadanie wykonać laurki z miłym słowem dla kolegi lub koleżanki z placówki (bo przecież w walentynki nie koniecznie musimy wyznawać sobie miłość). Czerwień tego dnia królowała zarówno w strojach Uczestników jak i w wystroju naszego domu. Pracownia kulinarna przygotowała niespodziankę w postaci dania w kształcie serca (jajko sadzone z parówką) oraz lukrowanych babeczek.

Głównym punktem programu był koncert walentynkowy. Jako pierwszy zaprezentował się Pan Waldemar Drozdowski w utworze „W cieniu wierzb”, następnie Kawalerowie zaśpiewali utwory „Dziadek” i „Czekolada”. Poraz pierwszy na naszej ŚDS-owej scenie wystąpił Pan Zdzisław Piotrowski w piosence „Młynarza dziewczyna”. Jedwabki wykonały piosenkę pt. „Róże”, a Pani Danuta Danetko i Jadwiga Jachna zaprezentowały się w utworze „Miłość jak wino”.

Po występach artystycznych otworzyliśmy naszą walentynkową pocztę. Była to skrzynka pełna serc i ciepłych treści dla każdego z naszych Uczestników. Zwieńczeniem programu była zabawa taneczna, a jak się bawiliśmy mogą zobaczyć Państwo na załączonych zdjęciach.

Pamiętajmy, aby takich dni jak 14 lutego gdzie będziemy pamiętać o miłym geście i ciepłym słowie było jak najwięcej.

Skip to content