Przejdź do treści

ŚDSOWE LIP-SYNC – odpowiedź na wyzwanie Grupy Niepokonani

Społeczność Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie kocha wyzwania, dlatego bez wahania przyjęła zaproszenie Grupy Niepokonani (wspaniałej Młodzieży realizującej Projekt Równać Szanse 2018 – Regionalny Konkurs Grantowy w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności) do udziału w pierwszym gminnym przedsięwzięciu lip-sync.
Lip-sync to synchronizacja według ruchu ust dialogu z obrazem – ruszanie ustami do słów w piosence. Zabawa ma na celu wykorzystanie kreatywności oraz umiejętności aktorskich.

Zaangażowanie się w tak wesołe przedsięwzięcie było prawdziwą frajdą zarówno dla Uczestników jak i całej Kadry ŚDS, trzeba bowiem nadmienić, że Niepokonani rzucili wyzwanie jednym i drugim.

Jako pierwszy powstał „Lip-sync-senior” Uczestników naszego Domu. Seniorzy przygotowali trzy piosenki: „Wiła wianki” Piękni i młodzi, „Highway to hell” AC-DC „Lato w Kołobrzegu” Skaner. Wykazali się pomysłowością, olbrzymim poczuciem humoru i dystansem do siebie. Śdsowa Kadra musiała się mocno natrudzić, by dorównać swoim kreatywnym Podopiecznym. Pracownicy stworzyli filmik do kultowej piosenki z lat 80’ „Girls just want to have fun” Cindy Louper + bajkowy, kolorowy „bonus” złożony z dziecięcych przebojów „Idziemy do zoo” i „Taniec Mai”.

Mamy nadzieję, że nasze lip-syncowe nagrania wywołają uśmiech na niejednej twarzy, bo przecież o to chodzi w tym przedsięwzięciu. Gratulujemy Grupie Niepokonani kolejnej świetnej inicjatywy, która integruje społeczność lokalną i powoduje, że życie w naszej gminie nabiera radosnych barw.

Uwaga! Z przyczyn technicznych mogą pojawić się problemy z odtwarzaniem Lip-sync Senior – prosimy o cierpliwość – pracujemy nad tym 🙂

Skip to content