Przejdź do treści

Magiczna moc przyjaźni

Dnia 19 października 2019 roku w Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbyła się „Nikiforiada”- czyli XI Spotkania Twórczości Własnej Osób Niepełnosprawnych Województwa Warmińsko-Mazurkiego. Organizatorem imprezy niezmiennie jest Środowiskowy Dom Samopomocy „Sielanka” w Henrykowie, a jednym z patronów impezy jest Wojewoda Warmińsko-Mazurski. Jak co roku wybraliśmy się ze sztuką teatralną i pracą plastyczną. Hasłem przewodnim kategorii Teatr była „Magiczna moc przyjaźni”, a plastycznego „Pocztówka do przyjaciela”.

Pracę plastyczną pod okiem Terapeuty Pani Beaty Federowicz przygotowała Uczestniczka Pani Teresa Drężek i Robert Łapa. Kartka do przyjaciela wykonana została w stylu retro w technice mieszanej. Zbudowana była z dwóch podobrazi, a do jej stworzenia posłużyły stare zdjęcia, które przedstawiały nierozerwalność przyjaźni od dzieciństwa po wiek dojrzały.

Skecz pt.”Lokomotywa dziejów” pod okiem Instruktor Terapii Pani Ewy Szemplińkiej i Terapeuty Bartosza Abramskiego dzielnie ćwiczyły Panie Ingrida Trzcińska, Halina Kurowska i Teresa Adamowsky. Przedstawienie opowiadało o silnej przyjaźni trzech seniorek. Utrzymane było w stylu kabaretowym w rytmie lokomotywy. W pierwszej części widzimy dwie Panie ćwiczące na sali fitness, które złapały „doła” przez swe bolączki, a w drugiej dołączającą szaloną i pełną optymizmu Pocieszycielkę.

W tegorocznej edycji „Nikiforiady” wzięło udział 10 placówek. Po obejrzeniu prezentacji wszystkich ośrodków Jury ogłosiło wyniki w obu kategoriach. Nasz skecz pt.” Lokomotywa dziejów” zdobył III miejsce. Panie przywiozły do placówki upominki, pamiątkowy dyplom i statuetkę. Skecz naszych Uczestniczek wzbudził dużo radości i wywoływał falę śmiechu wśród publiczności. W kategorii Praca plastyczna „Pocztówka do przyjaciela” nie udało nam się zająć miejsca w czołówce, ale brawa, gratulacje i pamiątkowy dyplom to również motywacja do dalszej pracy dla naszych Uczestników.

Skip to content