Przejdź do treści

XIX PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ I LITERACKIEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH POWIATU SZCZYCIEŃSKIEGO

23 października 2019 roku, po raz kolejny, Uczestnicy naszego Domu wzięli udział w święcie sztuki. W Miejskim Domu Kultury w Szczytnie odbyło się rozstrzygnięcie Przeglądu Twórczości Artystycznej i Literackiej Osób Niepełnosprawnych Powiatu Szczycieńskiego, którego tegoroczny temat brzmiał: „Opowiem wam swoją historię”. Wzięliśmy udział w dwóch dziedzinach Przeglądu: artystycznej oraz literackiej. Pani Bolesława Kłodowska przy współpracy i wsparciu terapeuty Pani Beaty Federowicz stworzyła w pracowni plastyczno-rękodzielniczej dwie prace – zestaw wielobarwnych rysunków opisujących wykreowaną historię podróży mężczyzny i kobiety, oraz pracę literacką pisaną prozą pt: „Mój pierwszy dzień w przedszkolu”. Pani Ingrida Trzcińska napisała wiersz pt:”Moje życie”. Podkreślić należy fakt, iż po raz pierwszy wzięliśmy udział w kategorii literackiej. Nie zajęliśmy co prawda miejsca nagrodzonego, ale samo uczestnictwo jest dużym przeżyciem i możliwością zaprezentowania szerokiej publiczności naszej twórczości oraz popularyzowaniem żywego słowa, szczególnie że sa to słowa napisane przez Seniorów, dla których przełamywanie wewnętrznych barier jest dużym wyzwaniem, w który wkładają dużo serca i czasu.

Organizator Przeglądu, którym było Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczytnie zapewnił nam możliwość zobaczenia nietuzinkowych pomysłów zaprezentowanych na wystawie w górnym holu MDK-u oraz wysłuchanie wierszy i prozy odczytanych przez dzieci ze szkoły podstawowej. Jedną z atrakcji był koncert zespołu szantowego „Kuzyni Neptuna”, oraz możliwość zapoznania się zasadami udzielania pierwszej pomocy – zwrócenie uwagi na zapamiętanie numeru ratunkowego 112 oraz nauka postępowania z osobami poszkodowanymi w różnych warunkach.

Serdecznie dziękujemy za świetną organizację i możliwość wzięcia udziału po raz piąty w przeglądzie oraz docenienie i podkreślenie przez organizatorów roli terapeutów, którzy wkładają wiele trudu i „wyciągają” z Uczestników takie talenty, które tkwią głęboko ukryte. Potwierdzeniem niech będą słowa, którymi mówią sami Uczestnicy.

Skip to content