Przejdź do treści

II Jesienny Koncert – Relacja

W piątkowy wieczór 29 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie odbył się II Jesienny Koncert zorganizowany przez Społeczność naszego Domu. W tym roku przedsięwzięcie było niezwykłe, gdyż do współpracy zaprosiliśmy cudowną Młodzież z grupy NIEPOKONANI, działającą przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedwabnie w ramach projektu „Równać szanse”. Nasze zaproszenie do przedsięwzięcia bez wahania przyjęli Agnieszka Bogucka, Oliwier Bordziłowski, Julka Dunajska, Sylwia Głażewska i Zosia Pieńkosz. Wspólnie chcieliśmy pokazać, że integracja międzypokoleniowa jest możliwa, wystarczą otwarte serca i szczere uśmiechy. Efekty tej współpracy powinniście Państwo ocenić sami, ale my nie możemy się powstrzymać, żeby nie napisać  BYŁO ODLOTOWO!!!

Koncert rozpoczęliśmy szczyptą poezji. Wiersz Samuela Ullmana pt. Młodość przedstawiły Panie Jadzia Senderowska i Helena Sowińska oraz NIEPOKONANA Sylwia Głażewska. Następnie zrobiło się słodko, a to za sprawą piosenki w wykonaniu Pani Ireny Zalewskiej i Panów Tadeusza Brzozowego, Waldka Drozdowskiego oraz Kazika Różyckiego. Dalej na scenie pojawiła się DJ Tereska ze swoim hitem „Ścieżka życia”, którym podbiła serca internautów. Nie mogło też zabraknąć dźwięków akordeonu – i tu popis zdolności dał Pan Zdzisław Pszczółkowski, któremu towarzyszyły dziewczęta z grupy NIEPOKONANI  Agnieszka Bogucka, Julka Dunajska i Zosia Pieńkosz. Na deskach Gminnego Ośrodka Kultury swoje umiejętności wokalne zaprezentowali soliści Maria Filip i Waldemar Drozdowski oraz zespół Jedwabki (wzmocniony przez NIEPOKONANE Agnieszkę, Julkę i Zosię). Podczas koncertu publiczność miała również okazję obejrzeć dwa skecze – wybuchy śmiechu wywołały Panie Halina Kurowska i Ingrida Trzcińska oraz towarzysząca im przez chwilę Teresa Adamowsky w skeczu Lokomotywa . Nie mniejszą radość wzbudzili Babcia – Krystyna Kurzeja i Wnuczek – Oliwier Bordziłowski w „Rozmowie telefonicznej”.  

Po części muzyczno-teatralnej II Jesiennego Koncertu przygotowanej pod okiem terapeuty Bartosza Abramskiego i instruktor terapii Ewy Szemplińskiej, zaprosiliśmy publiczność na parter do sali wystawowej Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie, gdzie na gości czekał wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Radość życia łączy pokolenia” stworzonej przez terapeutę pracowni plastyczno-rękodzielniczej ŚDS Panią Beatę Federowicz oraz słodki poczęstunek przygotowany w pracowni kulinarnej naszego Domu.

Pomysłodawcą projektu fotograficznego była Pani Beata. Razem z dwójką zachęconych do działania Uczestników ŚDS – Panią Beatą Wojciechowską i Panem Robertem Łapą oraz przedstawicielką z grupy NIEPOKONANI Sylwią Głażewską – wykonali latem sesję fotograficzną na terenie posesji ŚDS. Efektem pracy była zaprezentowana wystawa fotograficzna, składająca się z 78 zdjęć ŚDS oraz 25 NIEPOKONANYCH wykonanych w stonowanej kolorystyce, m.in. sepii oraz czerni i bieli. Na fotografiach uwiecznieni  zostali Uczestnicy i Młodzież w wykreowanych radosnych sytuacjach. Przyjazna atmosfera podczas sesji oraz użycie zabawnych gadżetów spowodowało, że radość wprost emanuje ze zdjęć. Celem wystawy była m.in. integracja międzypokoleniowa, przełamywanie stereotypów, które ciągle tkwią w każdym z nas. To właśnie radość stała się ogniwem, które połączyło oba pokolenia. Okazało się, że właśnie ta emocja, tkwi w każdym z nas, bez względu na wiek, trzeba jedynie stworzyć odpowiednie warunki, aby ją uaktywnić.

Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować Państwu Podczas II Jesiennego Koncertu owoce przyjaźni uczestników ŚDS z Młodzieżą (bo śmiało możemy powiedzieć, że wakacyjne międzypokoleniowe spotkania w ŚDS, które relacjonowaliśmy wcześniej na naszej śdsowej stronie właśnie przyjaźnią zaowocowały). Oglądający wystawę i występy muzyczno-teatralne wyrażali podziw i byli zaskoczeni z efektów wspólnej pracy. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów, za które serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że taki rodzaj działalności twórczej otworzył nowe horyzonty nie tylko w nas, że uaktywnił w wielu to, co najwartościowsze. Wierzymy, że nasze działania będą miło wspominane i staną się zachętą dla wszystkich do pozytywnego patrzenia na świat teraz i w przyszłości. Jeszcze raz dziękujemy za liczne przybycie i niesamowicie wiele pozytywnych opinii.

Skip to content