Przejdź do treści

Mikołajki w naszym Domu

W piątek 6 grudnia Uczestnicy naszego Domu świętowali Mikołajki. Tradycyjnie spędziliśmy ten dzień wspólnie w przyjemnej atmosferze. Zgromadziliśmy się w pracowni muzyczno-teatralnej, gdzie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, graliśmy w „specjalne” świąteczne kalambury, każdy miał na sobie elementy garderoby w czerwonym kolorze. W Mikołajki nie mogło obyć się bez prezentów. W tym roku słodka niespodzianka przybyła do nas pocztą prosto z Wielkiej Brytanii – Dr Anna Abram – Rektor Instytutu Teologicznego Margaret Beaufort w Cambridge, która gościła w naszym Domu latem, pamiętała o nas i przesłała nam pyszne słodkości. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Miłym akcentem mikołajkowego spotkania była kartka ze świątecznymi życzeniami przygotowana przez Panią Bolesławę Kłodowską dla wszystkich Uczestników i Kadry ŚDS . Kierownik naszego Domu, na której ręce karta została przekazana, nie bez wzruszenia odczytała treść życzeń. Następnie zrobiliśmy sobie grupowe pamiątkowe zdjęcie – można powiedzieć, że mikołajkowa fotka stała się u nas tradycją.

W Mikołajki miło jest być obdarowanym, ale chyba jeszcze milej jest robić niespodzianki innym. W tym roku postanowiliśmy ofiarować prezenty psiakom z Przytuliska w Jedwabnie.

Delegacja Uczestników właśnie 6 grudnia wybrała się do Przytuliska by przekazać karmę dla zwierząt, kołdry i koce do wyściełania legowisk oraz plastikowe nakrętki.

Skip to content