Przejdź do treści

Wspieramy Bartusia!

W Internecie trwa zbiórka na operację nóżki Bartusia Długokęckiego – małego mieszkańca gminy Jedwabno, który urodził się z Zespołem Edwardsa.

Społeczność Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie całym sercem wspiera Bartka i jego Rodzinę. W myśl maksymy „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” przekazaliśmy na internetową licytację prace przygotowane przez Uczestników naszego Domu w pracowniach rękodzielniczo-krawieckiej (dziergany miś) oraz plastyczno-rękodzielniczej (butelka ozdobna).

Przyjęliśmy również wyzwanie do którego zostaliśmy nominowani przez Szkołę Podstawową w Jedwabnie . W ramach akcji „Muzyczny challenge dla Bartusia Długokęckiego” Bartusiowi, Jego rodzinie i Przyjaciołom zaangażowanym w zbiórkę zadedykowaliśmy piosenkę pt. „taniec Mai” przygotowaną przez Uczestników ŚDS we wrześniu ubiegłego roku.

W ramach współpracy Zespołem Szkół w Jedwabnie, na prośbę Pani Marii Orzechowskiej, przekazaliśmy rękodzieło na kiermasz ciast, który odbędzie się w niedzielę 9 maja 2021 po Mszy św. o godz, 9:00; 11:00 i 12:00. Kwiaty zostały wykonane różnymi technikami pod kierunkiem Pani Beaty Federowicz – terapeuty w pracowni plastyczno-rękodzielniczej oraz Pani Celiny Pogorzelskiej – terapeuty zajęciowego w pracowni rękodzielniczo-krawieckiej.

Zachęcamy do wzięcia udziału w kiermaszu, z którego dochód zasili konto małego Bartka.

Skip to content