Przejdź do treści

VI Festiwal Piosenki Przyjaznej – PUCHAR ZOSTAJE W JEDWABNIE :)

Wzorem ubiegłych lat, wzięliśmy udział w tegorocznej, już szóstej edycji Festiwalu Piosenki Przyjaznej „Śpiewać każdy może”, którego organizatorem jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Marcinkowie z Filią w Prejłowie. Tym razem motywem przewodnim Festiwalu były piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Tak jak w 2020 roku, ze względu na pandemię koronawirusa, organizatorzy przyjęli zdalną formę Festiwalu. Uczestnicy konkursu zamiast występów na scenie w Marcinkowie mieli za zadanie zrealizować nagranie wideo. Celem Festiwalu było podejmowanie bezpiecznych działań i inicjatyw w okresie pandemii, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań Uczestników.

Rok temu główna nagroda – puchar przechodni Wójta Gminy Purda – trafiła do nas za nagranie „Witajcie w naszej bajce”. Duży, błyszczący puchar pięknie prezentuje się na naszej śdsowej półce wśród innych statuetek, dlatego stwierdziliśmy, że tak łatwo go nie oddamy 😉 Cały ŚDS zmobilizował się do wytężonej pracy, by i tym razem zająć najwyższe miejsce na podium. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze starania przyniosły świetny efekt – PUCHAR ZOSTAJE Z NAMI 🙂 Jury w składzie Tomasz Fesnak i Jolanta Weihs dokonało oceny 13 filmów zgłoszonych do Festiwalu i wyłoniło laureatów. Nasz Dom zajął I miejsce. „Na pudle” stanęli również Uczestnicy ŚDS Marcinkowo (II miejsce) i WTZ Szczytno (III miejsce).

Jak wyglądała praca nad konkursowym nagraniem? Rozpoczęła się od burzy mózgów. Na początku musieliśmy wybrać utwór z repertuaru Krzysztofa Krawczyka – padło na piosenkę pt. „Mój przyjacielu”. Następnie obmyślaliśmy plan na realizację wideo. Pomysłom na sceny filmowe nie było końca. Wyobraźnia uruchomiła się zarówno Uczestnikom jak i Kadrze. Wspólnie zadecydowaliśmy, że motyw przewodni teledysku będzie przedstawiał wesele z dawnych lat. Kiedy mieliśmy już cały scenariusz, przyszedł czas na wybranie chętnych Uczestników do poszczególnych ról. Kapele weselną zagrali Uczestnicy: gitara Irena Zalewska, akordeon Teresa Adamowsky, śpiew Waldemar Drozdowski. W role główne pary młodej wcieliło się małżeństwo Uczestnicy Longina i Jan Krajza. Księdza i traktorzystę zagrał Uczestnik Tadeusz Brzozowy, złego przyjaciela Uczestnik Kazimierz Różycki, „babcię ochroniarkę” Uczestniczka Zofia Gosik. W rolę weselników wcielili się Uczestnicy Irena Maciaszek, Helena Sowińska, Hanna Lęga, Anna Lenga, Teresa Kuczyńska, Ingrida Trzcińska, Antonina Brzozowa, Jadwiga Gros, Stanisława Kowalczyk, Krystyna Kurzeja. W przygotowania teledysku zaangażowały się wszystkie pracownie. Jednego dnia realizowaliśmy nagranie audio. Uczestnik Waldemar Drozdowski dał z siebie wszystko. Piosenka wymagała dużych umiejętności wokalnych, zarówno oddechowych jak i rytmicznych. Drugiego dnia realizowaliśmy sceny ślubu oraz jazdy traktorem, natomiast trzeciego dnia zajęliśmy się nagraniem scen zabawy weselnej. Wszystko wymagało dużego zaangażowania całej ekipy ŚDS. Na koniec przyszedł czas na montaż i odesłanie gotowego dzieła do organizatorów festiwalu. Zostawiamy link do naszego nowego nagrania utworu pt. „Mój przyjacielu” i życzymy Państwu miłego odbioru.

B.A

GALERIA ZDJĘĆ

Skip to content