Przejdź do treści

Złoty Dzień Seniora w Jedwabnie

We wtorek 26 października 2021 roku w Jedwabnie odbył się Dzień Seniora – nowa w naszej gminie inicjatywa o charakterze integracyjnym, zorganizowana dzięki współpracy organizatorów: Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie, Środowiskowego Dom Samopomocy w Jedwabnie, Rzymskokatolickiej Parafii Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jedwabnie, Parafialnego Zespół CARITAS przy Parafii Świętego Józefa Oblubieńca oraz Klubu Seniora „Złota Jesień.
Program uroczystości rozpoczął się od Mszy Świętej w Kościele św. Józefa w Jedwabnie w intencji seniorów. Następnie impreza przeniosła się do Gminnego Ośrodka Kultury gdzie w sali kinowej GOK Uczestnicy mieli okazję obejrzeć świetny spektakl grupy teatralnej THALIA działającej przy UTW w Szczytnie. Po przedstawieniu druga część imprezy odbyła się w sali tanecznej GOK. Tam na Seniorów czekały już stoły zastawione słodkościami przygotowanymi przez organizatorów. Kolejnym punktem programu była prezentacja nagrodzonych teledysków zrealizowanych w naszym Domu. Premierowo został wyświetlony skecz przygotowany na IX Wojewódzki Kabareton Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko-Mazurskiego pt. „Tanecznym krokiem przez życie”. Następnie umiejętności wokalne na żywo zaprezentowały dwie Uczestniczki ŚDS. Pani Maria Filip wykonała trzy utwory pt. „Matko moja ja wiem”, „Za każdy uśmiech twój”, „Muzyk nocy”. Zgromadzona publiczność nie pozwoliła Uczestniczce tak szybko zejść ze sceny – na bis zaśpiewała swoją ulubioną piosenkę „Rabina kudrawaja”. Po występie Pani Marii, przy odśpiewanym donośnie „Sto lat!”, na sali pojawiła się niespodzianka przygotowana w śdsowej pracowni kulinarnej dla wszystkich zgromadzonych Seniorów – tort. Następnie na scenie zaprezentowała się nowa Uczestniczka naszego Domu Pani Mariola Pszczółkowska. Był to jej pierwszy występ z ramienia naszej placówki. Warto wspomnieć, że na co dzień Pani Mariola występuje w zespole Nadzieja ze Szczytna. Uczestniczka zaprezentowała trzy utwory w klimacie biesiadnym „Gdybym miał gitarę”, „Hej z góry z góry” i „Zabrałaś serce moje”. Wspólnym śpiewom i radości płynącej od publiczności nie było końca. Dodatkowo przybyli goście mogli obejrzeć wystawę „Welwetowy spokój – prac które w ramach zajęć terapeutycznych powstają w naszych pracowniach.
Bardzo dziękujemy, że mogliśmy współorganizować tak cudowne wydarzenie, które bez wątpienia świetnie zintegrowało lokalne środowisko seniorów.

Skip to content