Przejdź do treści

Spotkanie z Dzielnicowym

W środę 22 czerwca Uczestników naszego Domu odwiedził dzielnicowy mł. asp. Tomasz Bielski. Przekazał istotne informacje na temat bezpieczeństwa seniorów. Wytłumaczył m.in. jak nie stać się ofiarą oszustów działających metodą „na wnuczka”, „na policjanta’.

Przypominamy podstawowe zasady.

  1. Przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności.
  2. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.
  3. W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.
  4. W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich.

Źródło: https://aleksandrow.policja.gov.pl/kb5/prewencja/bezpieczny-senior-jak-n/107491,Bezpieczny-Senior-jak-nie-stac-sie-ofiara-oszustwa.html

Skip to content