Przejdź do treści

Mikołajki od serca

Mikołajki to w naszym Domu radosny dzień pełen życzliwości i wdzięczności. W tym roku Mikołaj i jego pomocnicy zawitali do nas by wręczyć Uczestnikom świąteczne skrzaty przygotowane w pracowni rękodzielniczo-krawieckiej, cukieraski i niezwykłe PREZENTY OD SERCA. Dlaczego niezwykłe? Bo wykonane samodzielnie przez Uczestników.
Już tłumaczymy na czym polegała ta akcja. Może komuś spodoba się taka forma dzielenia się dobrem 🙂 
Na tydzień przed Mikołajkami każdy chętny uczestnik i pracownik domu mógł wylosować jeden numerek. Nie wiedział kto „kryje się pod nim”. Zadaniem losującego było przygotowanie drobnego upominku. Ale uwaga! Nie mogła to być rzecz kupiona. Chodziło o podarowanie prezentu własnoręcznie zrobionego, np. rysunku, kartki świątecznej, ozdoby świątecznej, upieczonej samodzielnie babeczki/pierniczków/ciasteczek, podarowanie przetworów przygotowanych na na zimę itd. Prezent musiał być dość uniwersalny, bo przypominamy – losujący nie wiedział kogo wylosował. Dzięki temu szóstego grudnia podczas wręczania prezentów niespodzianka i radość była podwójna – zarówno dla obdarowanego jak i obdarowującego.
Podczas spotkania nie zabrakło kolęd, wzruszających wierszy, życzeń, uścisków oraz zdjęć na tle świątecznej dekoracji. Niespodziankę całej Społeczności naszego Domu sprawiła Pani Ingrida Trzcińska, która napisała specjalnie na tę okazję piękny wiersz.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w mikołajkową akcję. To było piękne spotkanie.

Miło nam również, że odwiedziły nas Panie Mikołajki z Banku Spółdzielczego w Szczytnie o. w Jedwabnie. Dziękujemy za słodkości 🙂

Skip to content