Przejdź do treści

Gminna Rada Seniorów gościnnie w ŚDS

W piątek 10 marca w naszym Domu gościliśmy Pana Wójta Sławomira Ambroziaka oraz przedstawicielki Gminnej Rady Seniorów, na czele z Panią Haliną Mikos – przewodniczącą Rady. Radne uzyskały powołanie do Rady niedawno (wybory odbyły się 25 stycznia tego roku), a już aktywnie działają. Wart podkreślenia jest fakt, że członkinią Rady została Uczestniczka naszego Domu Pani Jadwiga Senderowska. Śdsowa społeczność jest bardzo dumna z tego powodu.
2 marca w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie odbyło się posiedzenie Rady Seniorów, na które zostali zaproszeni goście – Pan Sławomir Ambroziak Wójt Gminy Jedwabno, Pani Agnieszka Skwiot Kierownik GOPS w Jedwabnie oraz Pani Wioleta Wojciechowska kierownik ŚDS w Jedwabnie. Radne i goście dyskutowali na temat potrzeb, problemów i możliwości wsparcia seniorów naszej gminy. Podczas spotkania wymieniono szereg usług skierowanych do osób z niepełnosprawnościami i zaburzeniami (nie tylko seniorów), świadczonych przez ŚDS. A że dobrze jest przekonać się o wszystkim naocznie, Radne zostały zaproszone do siedziby ŚDS.
10 marca Panie zwiedziły całą placówkę – zobaczyły jak wygląda typowy dzień Uczestników naszego Domu, odwiedziły każdą pracownię terapeutyczną, dowiedziały się na czym polegają treningi i zajęcia, które się tu odbywają. Pani Kierownik ŚDS dokładnie omówiła działania podejmowane przez Dom, formy wsparcia i aktywizacji Uczestników. Podczas spotkania Goście zapoznali się również ze stroną internetową placówki oraz filmami nagrywanymi w ramach zajęć udostępnianymi na śdsowym kanale YouTube.
W spotkaniu z Przedstawicielkami Rady Seniorów wziął udział Pan Wójt Sławomir Ambroziak. Ucieszyliśmy się bardzo, że odwiedził nas akurat w Dniu Mężczyzny i z tej okazji wręczyliśmy mu prezent – obraz namalowany w pracowni rękodzielniczo-krawieckiej przez Uczestniczkę Panią Teresę Drężek, pod kierunkiem terapeutki Beaty Federowicz.

Skip to content