Przejdź do treści

Palmy wielkanocne – warsztaty

29 i 30 marca Uczestniczki pracowni rękodzielniczo-krawieckiej – Feliksa Kobylińska, Krystyna Neumann i Czesława Pokrzywnicka oraz pracowni plastyczno-rękodzielniczej – Halina Dudzik wzięły udział w spotkaniach integracyjnych z uczniami Szkoły Podstawowej w Jedwabnie, których celem było wspólne przygotowanie palm wielkanocnych.

Środowe spotkanie odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedwabnie. Jego inicjatorką była Pani Irena Cytruk – dyrektor biblioteki. Uczestniczki naszego Domu wcieliły się w rolę nauczycielek – pokazały dzieciom z III klasy Zespołu Szkół w Jedwabnie różne sposoby wykonania kwiatów z krepiny i bibuły i łączenia ich w palmę wielkanocną. Uczniowie cierpliwie, z dużym zaangażowaniem podeszli do zadania, co zaowocowało pięknymi palemkami.

Dzień później, „śdsowe nauczycielki” wybrały się do Zespołu Szkół w Jedwabnie – tym razem na zaproszenie nauczycielki religii – Pani Marii Orzechowskiej. Podobnie jak w bibliotece, spotkanie przebiegło w przemiłej atmosferze i dało również świetne efekty – nie mówimy tu jedynie o cudownych, barwnych palmach. Wspólne warsztaty Uczestniczek ŚDS i Uczniów ZSZ przyniosły dużo radości, pozwoliły na wzajemne poznanie się, przełamanie stereotypów, podniesienie samooceny.

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i pozdrawiamy świątecznie!

Warsztaty w Gminnej Bibliotece Publiczne w Jedwabnie (zdjęcia udostępnione przez GBP. Dziękujemy)

Warsztaty w Zespole Szkół w Jedwabnie

Skip to content