Przejdź do treści

Relacja z XXV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny

Cieszymy się, że Społeczność naszego Domu po raz kolejny wzięła udział w tak ważnym wydarzeniu, jakim są Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. W tym roku Uczestnicy ŚDS dali ponad godzinny koncert na jedwabieńskiej scenie w Parku Gminnym. Dla sporej części z nich był to debiut, który wiązał się z niemałą tremą. Jednak radość z występów przed wspaniałą publicznością, rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami, rodzicami, dziećmi, wnukami była tak ogromna, że stres szybko się ulotnił. Na deskach swoje umiejętności wokalne trenowane w pracowni muzyczno-teatralnej zaprezentowały:

Teresa Połomska – „Comment ça va?” z rep. Grupy The Shorts w języku polskim; Pani Teresa zaprezentowała się również w roli konferansjera

Rozalia Mazur, Feliksa Kobylińska, Krystyna Neumann, Czesława Pokrzywnicka – nasz „Kwartet egzotyczny” piosenka: „Pamelo żegnaj”

Weronika Frączek – „Kolorowe jarmarki” Maryli Rodowicz

Ingrida Trzcińska, piosenka z repertuaru Anny Jantar pt. „Jambalaja”

Mariola Pszczółkowska hit zespołu Jorrgus pt. „Będziesz moim”

Maria Filip – piosenka „Czerwone róże” z repertuaru Damiana Holeckiego

Anna Lenga – „Miłość w Zakopanem” z repertuaru Sławomira

Po występach solistek sceną zawładnęły JEDWABKI, które wykonały kilka piosenek zarówno tradycyjnych, ludowych, jak i współczesnych. Nie mogło zabraknąć również premierowego utworu 🙂 „Chłopak będzie i raj” to autorska piosenka, powstała w ŚDS do tekstu napisanego przez Uczestniczkę Bolesławę Kłodowską. (wkrótce trafi na nasz kanał w serwisie YouTube)

JEDWABKI wystąpiły w nowym, szerszym składzie:
(od lewej) Teresa Drężek, Jadwiga Gros, Rozalia Mazur, Feliksa Kobylińska, Krystyna Neumann,, Weronika Frączek, Stanisława Kowalczyk, Mariola Pszczółkowska, Teresa Połomska, Ingrida Trzcińska, Czesława Pokrzywnicka, Marianna Rydelin, Irena Zalewska, Jadwiga Jachna, Halina Dudzik, Bolesława Kłodowska i Helena Sowińska

Występy wokalne to oczywiście nie wszystko, co przygotowaliśmy na Dni Rodziny. Jak co roku terapeutki z pracowni plastyczno-rękodzielniczej i rękodzielniczo-krawieckiej naszego Domu prowadziły warsztaty kreatywne, w których mógł wziąć udział każdy. Potrzebne były jedynie chęci i odrobina cierpliwości. Efekty pracy można podziwiać na zdjęciach poniżej. Pod śdsowym namiotem na gości i uczestników czekał również słodki poczęstunek przygotowany w ramach treningów kulinarnych w pracowni kulinarnej.

Skip to content