Przejdź do treści

Premiera teledysku zespołu Jedwabki – „Chłopak będzie i raj”

Jak stworzyć piosenkę? Opowiemy Wam jak to wyglądało w przypadku naszego nowego utworu „Chłopak będzie i raj”. Wszystko zaczęło się od Pani Bolesławy Kłodowskiej, uczestniczki naszego Domu, która pewnego dnia przyniosła do pracowni plastyczno-rękodzielniczej swoje zapiski. Zapiski były na tyle spójne, rymowały się, opowiadały ciekawą historię, że terapeutka Beata Federowicz dostrzegając w nich potencjał, zabrała się za ich obróbkę. Tym oto sposobem powstał wstępny tekst piosenki. Tekst ten musiał dojrzeć, poczekać na swój czas, miejsce. Trwało to długo, bo niemal dwa lata. I oto w tym roku, wiosną trafił na warsztat do terapeuty Bartosza Abramskiego. W pracowni muzyczno-teatralnej uczestnicy i terapeuci wspólnymi siłami dopracowali tekst piosenki. Dzięki burzy mózgów zmodyfikowano refren oraz ostatnią zwrotkę, która zamyka całą historię przedstawioną w utworze. Pan Bartosz na podstawie śpiewu Pani Bolesławy opracował linię melodyczną i stworzył aranżację piosenki. Melodia tak spodobała się uczestniczkom działającym w śdsowym zespole Jedwabki, że nauka śpiewu była dla nich czystą przyjemnością. Zwieńczeniem treningów wokalnych była realizacja nagrań audio. Dla niektórych Jedwabek śpiewanie do mikrofonu pojemnościowego przywiezionego przez Pana Bartosza ze swojego studia nagraniowego, było zupełnie nowym i bardzo ciekawym doświadczeniem. Po nagraniach przyszedł czas na obróbkę, mix i mastering utworu. Tymi sprawami zajął się również Pan Bartek – tylko on zna te „tajemne sztuki” 😉 Kiedy mieliśmy już gotowy utwór, rozmyślaliśmy nad scenariuszem i miejscem nagrań teledysku. Ostatecznie klip został nagrany w pięknej leśniczówce „Grobka” położonej w Nadleśnictwie Jedwabno, stanowiącej niezwykle rzadki zabytek drewnianej architektury Mazur. Na planie teledysku nad scenariuszem i kostiumami czuwały terapeutki Panie Ewa Szemplińska i Katarzyna Szydlik. Nagraniami wideo oraz montażem teledysku zajął się Pan Bartosz Abramski.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu muzycznego, którego efektem jest teledysk piosenki „Chłopak będzie i raj”. Dziękujemy Nadleśnictwu Jedwabno za udostępnienie obiektu do nagrań.

Szczególne gratulacje należą się Uczestniczkom i Uczestnikom naszego Domu, którzy po raz kolejny pokazali, że niezależnie od wieku, przeciwności losu, chorób, niepełnosprawności można być aktywnym, podejmować wyzwania, rozwijać swoje pasje i odkrywać zupełnie nowe zainteresowania. Tak trzymać!

Życzymy miłego odbioru.

B.A

Zdjęcia z realizacji nagrań audio i wideo

Skip to content