Przejdź do treści

Wystawa Prac Uczestników ŚDS w Bibliotece

Od 18.09.2023 r. przez najbliższe tygodnie w ramach promowania „Twórczości lokalnych artystów” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedwabnie będzie można oglądać prace Uczestniczek Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie, przygotowane w pracowni rękodzielniczo-krawieckiej pod kierunkiem terapeutki zajęciowej Celiny Pogorzelskiej.

Pierwszymi gośćmi wystawy byli Uczestnicy i Pracownicy ŚDS, w tym same twórczynie: Krystyn Neumann, Rozalia Mazur, Marianna Robaczek, Hanna Lęga oraz Helena Rydzewska. Panie opowiedziały o procesach powstawania prac oraz zastosowanych przy ich tworzeniu technikach rękodzielniczych, tj. dzierganie na drutach, szydełkowanie, makrama, tkanie na mini krośnie, filcowanie na sucho. Różnorodność prac świadczy o wszechstronnych umiejętnościach i kreatywności naszych śdsowych artystek.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Irenie Cytruk – Dyrektor GBP w Jedwabnie za umożliwienie pokazania prac naszych Uczestników szerszemu gronu odbiorców w ramach cyklu „Twórczość lokalnych artystów”

C.P

Skip to content