Przejdź do treści

III Jesienny Koncert – relacja

W czwartkowy wieczór 30 listopada miało miejsce wydarzenie bardzo ważne dla całej Społeczności naszego Domu. W Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie odbył się III Jesienny Koncert, pod hasłem „Niebo dla wszystkich” oraz wystawa prac plastycznych i rękodzielniczych uczestników ŚDS pt. „Mój czas”. Cieszymy się ogromnie, że po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią, wróciliśmy na scenę by zaprezentować nowy repertuar przygotowany w pracowni muzyczno-teatralnej pod kierunkiem Bartosza Abramskiego i Ewy Szemplińskiej oraz pokazać prace uczestników wykonane w latach 2020 – 2023 w pracowni plastyczno-rękodzielniczej  pod kierunkiem Beaty Federowicz oraz w pracowni rękodzielniczo-krawieckiej pod kierunkiem Celiny Pogorzelskiej.

Koncert rozpoczął duet muzycznych debiutantów – Państwo Longina i Jan Krajza, którzy zaśpiewali piosenkę pt. „Siedem róż tobie dam”. Troszkę denerwowali się swoim pierwszym występem, ale niepotrzebnie, bo przecież siódemka o której śpiewali, to „symbol szczęścia” i wszystko poszło im jak z płatka.

Następnie na scenę wkroczyły Panie: Beata Federowicz, Teresa Połomska, Ingrida Trzcińska, Helena Sowińska, które wcieliły się w rolę „Tanich Drani” i bardzo przekonująco, spod wąsa, zachwalały swoje umiejętności „dokuczania radiem z góry, wymuszania przez tortury…”.

Najmłodsza uczestniczka naszego Domu – Weronika Frączek – na warsztat wzięła piosenkę „Dwa serca, dwa smutki” divy polskiej sceny muzycznej Beaty Kozidrak. Piosenkę znaną, lubianą ale niełatwą. Dzięki swojemu talentowi i wytrwałej pracy podczas zajęć z Panem Bartoszem, udźwignęła ten ciężar.

Po pięknym występie Weroniki na scenie pojawił się tercet w składzie: Krystyna Neumann, Teresa Połomska i Rozalia Mazur, który przeniósł publiczność do „Kadzidlańskiego Boru”.

Podczas koncertu nie mogło zabraknąć muzycznej nowości. Pani Teresa Adamowsky zaśpiewała piosenkę pt. „Wrzucam na luz”, do której tekst napisał Pan Roman Kuśmierczyk (tekst powstał specjalnie dla naszej DJ Tereski) a muzykę stworzył Bartosz Abramski.

Jesienne koncerty organizowane przez społeczność naszego Domu to nie tylko muzyka. Uczestnicy przedstawiają również scenki kabaretowe. Tym razem widzowie obejrzeli krótką „Historię prosto z raju” w wykonaniu Pana Tadeusza Brzozowego. Na scenie towarzyszyły mu terapeutka zajęciowa Ewa Szemplińska i kierownik ŚDS Wioleta Wojciechowska (ta ostatnia zupełnie niespodziewanie, w zastępstwie – koncert rządzi się swoimi prawami i nie wszystko da się przewidzieć).

Po występie Pana Tadeusza, który wcielił się w rolę Adama, przyszedł czas na mix utworów w stylu folkowym. Uczestniczki Ingrida Trzcińska, Mariola Pszczółkowska i Teresa Połomska zaśpiewały, że „Chcą mieć męża” ale żeby nie był „Cichą wodą”, i by można było z nim pod „Lipką Zieloną” zatańczyć „Poleczkę”.

Sporą niespodzianką dla widowni był występ tercetu „Pozytywnie Zakręcone”. Zośka, Kryśka i Maryśka, to Panie, które są wielkimi fankami naszego Domu, kochają Uczestników, śledzą naszą stronę internetową i uwielbiają oglądać nasze teledyski, dlatego bardzo chciały wystąpić podczas koncertu. Brały udział w treningach wokalnych, prowadzonych przez Pana Bartosza (trzeba przyznać, że nie miał z nimi łatwego zadania!). Zaśpiewały piosenkę „Masażysta” (w tej roli najprzystojniejszy uczestnik ŚDS – Jan Krajza).

Finał Jesiennego Koncertu należał do Jedwabek. Zespół w składzie: Bolesława Kłodowska, Jadwiga Gros, Rozalia Mazur, Krystyna Neumann, Weronika Frączek, Stanisława Kowalczyk, Anna Karwacka, Mariola Pszczółkowska, Teresa Połomska, Ingrida Trzcińska, Marianna Rydelin, Jadwiga Jachna, Halina Dudzik, Helena Sowińska zaśpiewał autorską piosenką „Chłopak będzie i raj”, do której tekst napisała Pani Bolesława Kłodowska oraz utwór z repertuaru Teresy Werner „Nie traćmy nawet dnia”. Następnie do Jedwabek dołączyła śdsowa kadra: Anna Ambroziak i Bartek Abramski. Duet wykonał piękną piosenkę z repertuaru Kayah & Bregovic: „Kiedyś byłam różą”. Finałowy utwór, który wybrzmiał za sceny to: „Jedno jest niebo dla wszystkich”. Został wybrany nie przez przypadek. Niesie za sobą bardzo cenne przesłanie, które chcieliśmy wszystkim przekazać.

Po koncercie w sali tanecznej GOK odbył się wernisaż wystawy „Mój czas”. Zaprezentowane prace plastyczne i rękodzielnicze autorstwa Krystyny Neumann, Marianny Robaczek, Heleny Rydzewskiej, Rozalii Mazur, Roberta Łapy, Teresy Drężek, Haliny Kurowskiej, Ingridy Trzcińskiej oraz Anny Lengi, zostały wykonane różnymi technikami (tj. makrama, szydełkowanie, dzierganie na drutach, malowanie po numerach, praca w drewnie). Wszystkie wymagały od uczestników dużych pokładów cierpliwości, precyzji i czasu, ale jednocześnie pozwoliły im odkryć własny potencjał, uzyskać twórcze doświadczenie, pokonać własne słabości, relaksować się.

Wystawie prac Uczestników towarzyszył słodki poczęstunek przygotowany przez pracownię kulinarną naszego Domu pod kierunkiem terapeutki zajęciowej Krystyny Moskalik.

Zachęcamy Państwa do obejrzenia relacji foto i wideo z koncertu i wystawy.

Skip to content