Przejdź do treści

SPOTKANIE WIGILIJNE 2023

O wyjątkowości świąt Bożego Narodzenia stanowi Wigilia, której momentem kulminacyjnym jest wieczerza rozpoczynająca się wraz z pierwszą gwiazdką. Jest to niezwykły, uroczysty, wzruszający i najbardziej rodzinny czas. Wigilia stanowi nie tylko przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia, ale już zaczyna czas świąteczny i decyduje w głównej mierze o niepowtarzalnym charakterze świętowania.

Społeczność naszego Domu to duża rodzina, która corocznie spotyka się przy pięknie udekorowanym stole. Tradycyjnie już uroczystość rozpoczął modlitwą ksiądz prałat Roman Lompa, a życzenia złożyli zaproszeni goście : Wójt Gminy Jedwabno Pan Sławomir Ambroziak, Pani wicewójt Katarzyna Koperska, Pani sekretarz Jolanta Drężek, przewodnicząca Rady Gminy Jedwabno Pani Elżbieta Brzózka, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jedwabnie Pani Agnieszka Skwiot. Aby wyrazić chęć bycia razem, na znak pojednania, przebaczenia, przyjaźni i miłości podzieliliśmy się opłatkiem. Nie zabrakło wigilijnych potraw, którymi nasz dom podczas przygotowań pachniał już od kilku dni, pierogi, uszka, czerwony barszcz, ryba, śledź, pyszne ciasta, to wszystko mogliśmy skosztować podczas wspólnej wieczerzy. Ale nie ma Wigilii bez kolędowania, które w tym roku wyjątkowo głośno rozbrzmiewało w naszym Domu. W tym miejscu dziękujemy księdzu proboszczowi , który wręcz poderwał do kolędowania uczestników, kadrę i wszystkich naszych gości.

Drodzy Państwo cała kadra oraz Uczestnicy naszego Domu składają Państwu najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Zdrowia, które jest najważniejsze, miłości, spokoju, bliskości drugiego człowieka i pięknego, lepszego 2024 roku.

Skip to content