Przejdź do treści

Walentynki

Walentynki, święto zakochanych, obchodzimy co roku 14-ego lutego. Nazwa pochodzi od świętego Walentego z Rzymu, biskupa, męczennika chrześcijańskiego. Począwszy od 496 roku, 14-ego lutego, w dniu jego śmierci, obchodzimy Dzień św. Walentego, znany jako Walentynki . Święty Walenty jest uznawany za patrona chorych psychicznie, chorych nerwowo, chorych na padaczkę, ale również właśnie zakochanych.

W tym roku 14 lutego przypadła również Środa Popielcowa, my chcieliśmy się pobawić, dlatego świętowaliśmy Walentynki dzień wcześniej. 13 lutego założyliśmy czerwone stroje, zorganizowaliśmy mini koncert, podczas którego wybrzmiały głównie piosenki z lat młodości Uczestników (repertuar wybierali sami Uczestnicy). Nie zabrakło miłych słów i tradycyjnych kartek walentynkowych, które wcześniej przygotowaliśmy w pracowniach. Następnie odbyła się ostatnia przed okresem wielkiego postu potańcówka.

Życzymy wszystkim, aby każdy dzień był przepełniony miłością, radością, sympatią i troską zarówno o siebie jak i ludzi wokół nas. Bądźmy dobrzy dla siebie nawzajem. Niech Walentynki trwają dłużej niż tylko jeden dzień w roku!

Skip to content