Przejdź do treści

Spacer z Przyjacielem

Głaskanie, drapanie i przytulanie psa może być tak samo kojące dla umysłu i serca jak głęboka medytacja i prawie tak dobre dla duszy jak modlitwa.
Dean Koontz (amerykański pisarz)

Nasz Środowiskowy Dom Samopomocy bardzo ceni sobie integrację ze środowiskiem lokalnym, współpracę z wieloma instytucjami. Pamiętamy też o zwierzętach w naszej małej społeczności i bardzo cenimy pracę tych, którzy dbają o niechcianych i opuszczonych pupili. Takim miejscem jest Przytulisko w Jedwabnie. Pracują tam ludzie, których serca są otwarte i pomocne czworonogom. Uczestnicy ŚDS nigdy nie odmawiają wsparcia i nie pozostają obojętni na potrzeby przytuliska. Zrobili zbiórkę na karmę, regularnie zbierają nakrętki, którymi dziś je obdarowali. Przy tak pięknej, słonecznej pogodzie, za zgodą pracowników Przytuliska, zabraliśmy na spacer pieski i chcemy powiedzieć, że dzięki temu, dzisiejszy dzień był piękniejszy. Czynienie dobra daje radość, a co daje kontakt z psem? Odpowiedz na to pytanie można by pisać długo. Nam dziś psiaki poprawiły nastrój, kondycję fizyczną, podniosły poziom endorfin, sprawiły, że dzień był przepełniony radością.
Przypominamy wszystkim mieszkańcom nie tylko naszej Gminy, że po pierwsze warto pomagać!!!!! Po drugie te pieski potrzebują spacerów każdego dnia, ale przede wszystkim potrzebują kochających domów. Jeśli szukacie przyjaciela i bezwarunkowej miłości, to są na wyciągnięcie ręki.

Jak zawsze zapraszamy do relacji zdjęciowej.
E.Sz.

Skip to content