Przejdź do treści

Światowy Dzień Profilaktyki Udarowej

Zdrowie jest kluczowe dla ogólnego dobrostanu i jakości życia. Bez niego trudno cieszyć się codziennością i osiągnąć cele. Ważną rolę w zapobieganiu chorobom odgrywa profilaktyka zdrowia. Regularne badania, aktywność fizyczna, zdrowa dieta i unikanie szkodliwych substancji mogą znacząco zmniejszyć ryzyko wielu chorób i poprawić jakość życia.
We wtorek 14 maja Uczestnicy ŚDS aktywnie uczestniczyli w prelekcji na temat profilaktyki udarowej. Wielu z naszych Uczestników ma własne doświadczenia, przeszło udar lub dotknęło to np. członka ich rodziny. Oprócz wysłuchania prelekcji, dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami i opowiadaliśmy o różnych przypadkach udarów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że poprzez profilaktykę, poszerzanie wiedzy oraz zdrowy, aktywny styl życia, można zmniejszyć ryzyko zachorowań. Zwróciliśmy też uwagę jak ważna jest szybka reakcja i pomoc osobie, u której oznaki udaru zauważamy, ponieważ czas ma w tym przypadku kluczowe znaczenie.
Wszystkim Państwu życzymy zdrowia, korzystajmy z pięknej wiosennej pogody, spędzajmy aktywnie czas, aby wydłużać nasze życie i czerpać radość ze słońca za oknem.
E.Sz., M.B.

Skip to content