Przejdź do treści

IX Festiwal Piosenki Przyjaznej „Śpiewać każdy może” w Marcinkowie

Festiwal Piosenki Przyjaznej w Marcinkowie to wydarzenie muzyczne, które corocznie integruje społeczność Środowiskowych Domów Samopomocy w naszym regionie. W tym roku tematem przewodnim była piosenka filmowa. Reprezentacja naszego domu w składzie: Teresa Połomska (śpiew), Weronika Frączek (śpiew), Teresa Adamowsky (dj) i Tadeusz Brzozowy (gitara) przygotowała na tę okazję utwór pt. „Meluzyna” z filmu Podróże Pana Kleksa. Możemy być dumni iż tym utworem zdobyliśmy I miejsce na festiwalu oraz puchar przechodni Wójta Gminy Purda.

Festiwal piosenki przyjaznej to nie tylko okazja do zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych, ale także okazja do wymiany pozytywnych wartości, budowania społeczności na wzajemnym szacunku, zrozumieniu oraz szeroko pojętej integracji czy tolerancji, to doświadczenie, które wywołuje wachlarz różnorodnych emocji. Przygotowanie do festiwalu obejmowało nie tylko opanowanie tekstu, naukę śpiewu razem z ruchem scenicznym nad którymi czuwał Pan Bartosz Abramiski, to również zadbanie o odpowiedni wizarunek sceniczny (ubiór, makijaż, fryzurę czy gadżety) dopasowany do charakteru piosenki, nad którym czywała Pani Beata Federowicz. Uczestnicy zebrali dużo pochwał zarówno za aspekt muzyczny jak i wizualny, dzięki synchronizacji tych dwóch elementów Uczestnicy weszli ze świeżą energią w swoje role, co poskutkowało zajęciem pierwszego miejsca, nagrodą były również pozytywne emocje których mogliśmy doświadczyć.

Jak co roku dziękujemy Organizatorom Środowiskowemu Domu Samopomocy w Marcinkowie, za miłe przyjęcie i pozytywne wspomnienia, które zostaną z nami na długo.

B.A. i B.F.

Skip to content