Przejdź do treści

SZYJEMY MASECZKI

Mija kolejny miesiąc zmagań z koronawirusem. Zgodnie z poleceniami Wojewody Warmińsko-Mazurskiego działalność w placówkach wsparcia dziennego, dziennych domach i klubach seniora, środowiskowych domach samopomocy oraz warsztatach terapii zajęciowej została czasowo zawieszona. W związku z powyższym Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie od połowy marca pozostają w swoich domach. Nie oznacza to jednak, że zostali pozostawieni sami sobie. Personel placówki, pomimo zawieszenia zajęć, intensywnie pracuje mając na uwadze dobro Podopiecznych. Pracownicy telefonicznie monitorują sytuację Uczestników, udzielają wsparcia psychologicznego, zdalnie prowadzą treningi spędzania czasu wolnego, treningi prozdrowotne oraz psychoedukację. Reagują na bieżąco na zgłaszane potrzeby – m.in. pomagają w załatwieniu spraw urzędowych, dotarciu do banku, przychodni, dostarczają zakupy, leki.

Po wprowadzeniu obowiązku noszenia maseczek pojawiło się sporo pytań od Uczestników ŚDS o to gdzie takie maseczki kupić i w jaki sposób je nosić. W związku z tym, że w sprzedaży dostępne są przeróżne modele, niekiedy wykonane ze sztucznych, nieprzewiewnych materiałów utrudniających oddychanie, w dodatku niestety często w wygórowanej cenie, postanowiliśmy, że uszyjemy maseczki samodzielnie. Prace ruszyły pełną parą, gdy tylko kurier dostarczył zamówione tkaniny. Każdy Uczestnik naszego Domu otrzyma dwie maseczki wielokrotnego użytku wykonane z przewiewnej bawełny, z kieszonką na filtr z fizeliny oraz instrukcję bezpiecznego stosowania.

O pomyśle szycia maseczek dla Uczestników ŚDS poinformowałam Pana Sławomira Ambroziaka – Wójta Gminy Jedwabno – wiedząc, że ten temat jest dla niego istotny. Podczas rozmowy zrodziła się kolejna idea – MASECZKA DLA SENIORA. Postanowiliśmy z Panem Wójtem, że z zakupionych przez Urząd Gminy w Jedwabnie materiałów pracownicy ŚDS uszyją maseczki dla seniorów z całej gminy. W dystrybucję maseczek zaangażowany zostanie Gminny Ośrodek Pomocy w Jedwabnie.

Skip to content