Soda – środek domowy wielozadaniowy

Witam! Dzisiaj w głównej roli soda oczyszczona, która jest następnym tanim i skutecznym środkiem. Jak zastosować ją w domu? Soda doskonale nadaje się do sprzątania, czyszczenia, usuwania kamienia z czajnika albo zabrudzeń z mikrofalówki czy fug.
Można bez trudu kupić ją w każdym sklepie a i cena jest przystępna dla każdego. Środek ten doskonale sprawdzi się do czyszczenia wielu sprzętów, które mamy w domu. Sodę możemy zastosować do czyszczenia lodówki, mikrofalówki, możemy pozbyć się brzydkiego zapachu. Gdy gotujemy kalafior a przeszkadza nam zapach wystarczy dodać do wody odrobinę sody by zapach znikł. Gdy obieramy czosnek lub rybę, a nasze dłonie mają nieprzyjemną woń wystarczy posypać na dłonie sody i lekko wytrzeć – zapach znika. Gwarantuję Wam, sama próbowałam, działa.
Fugi często robią się brzydkie i nie wiemy jak je wyczyścić. Wystarczy dodać do wody sody i płynu do naczyń – po umyciu wyglądają jak nowe.
Soda chroni też białe ubrania od szarzenia – do prania białych rzeczy dodajemy sodę. Żółte plamy z potu też zdoła wyczyścić. Brzydki zapach z butów może zminimalizować soda. Udrażnia zapchane rury, czyści też przypalone garnki.
Gdy zdarzy się, że w domu zabraknie pasty do zębów możemy zrobić ją z sody. Przed nami weekend – może warto wykorzystać ten czas na porządki .
Pozdrawiam gorąco, życzę miłego dnia
Olga