Przejdź do treści

Działania wspierające, które podejmujemy w okresie zawieszenia

W związku z poleceniem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego działalność naszego Domu, tak jak wszystkich śdsów w województwie warmińsko-mazurskim, została zawieszona. Nie oznacza to jednak, że kadra placówki zostawiła swoich Podopiecznych samym sobie w tym trudnym czasie. Pracujemy zdalnie, pełnimy dyżury, utrzymujemy kontakt telefoniczny z Uczestnikami i ich Rodzinami, monitorujemy ich aktualną sytuację życiową, zdrowotną i społeczną, udzielamy doraźnego wsparcia psychologicznego, pedagogicznego, informacyjnego, zdalnie prowadzimy również treningi (w szczególności treningi prozdrowotne, treningi spędzania czasu wolnego, treningi radzenia sobie w sytuacjach trudnych, a taką niewątpliwie jest sytuacja związana z epidemią SARS-CoV-2). Ponadto pomagamy Uczestnikom w dostępie do niezbędnych świadczeń zdrowotnych (m.in. w zakupie leków oraz w dotarciu do jednostek ochrony zdrowia). Wszystko po to, by zapewnić wsparcie Uczestnikom.

Chcąc wspomóc swoich Podopiecznych w organizacji czasu wolnego, którego nie brakuje, kiedy trzeba pozostać w izolacji domowej, terapeuci i instruktorzy terapii przygotowali dla nich „pakiety treningowe”. W zestawach dopasowanych do indywidualnych możliwości, zainteresowań i potrzeb Uczestników znalazły się m.in. łamigłówki, wykreślanki, krzyżówki, antystresowe kolorowanki, kredki/mazaki, temperówki, długopisy a także ważne informacje na temat zasad obowiązujących w czasie epidemii wirusa SARS-CoV-2. Pakiety zostały rozwiezione do osób zainteresowanych taką formą wsparcia.

Przypominamy wszystkim Uczestnikom oraz ich Rodzinom, że w przypadku zaistnienia sytuacji problemowych wymagających wsparcia ze strony ŚDS, mogą kontaktować się z:

– Wioletą Wojciechowską kierownikiem ŚDS nr tel. 513 580 601
lub
– z dyżurującym pracownikiem pod numerem telefonu 513 580 483

Skip to content