Zrób to sam – domowe maseczki na włosy

Dzisiaj zaproponuje Wam domowe sposoby na wykonanie maseczki na włosy. Sama często teraz je wykonuję, jako że są bardzo zdrowe. Nie zawierają chemii i sztucznych barwników, można je bardzo szybko wykonać i kosztują bardzo mało.

A oto kilka rodzajów maseczek:

Domowa maska z miodem na włosy

  • 1 łyżka miodu
  • 50 ml soku z cytryny

Połącz składniki i nałóż na włosy. Maskę z cytryny i miodu nałóż na wilgotne włosy. Pokryj również skórę głowy — ta domowa maseczka doskonale zakwasza skórę głowy i zadba
o odpowiednie pH s, dzięki czemu włosy przestaną się przetłuszczać. Zmyj maseczkę miodową po około 15-20 minutach.

Domowa maska do włosów z siemienia lnianego

Lniany żel to najprostsza, domowa maska do włosów. Dzień wcześniej, wieczorem, zalej ciepłą wodą około 4 łyżki siemienia lnianego. Im dłuższe są włosy, tym więcej żelu i nasion lnu będziemy potrzebowali, by pokryć włosy i skórę głowy. Mieszankę odstaw na noc w chłodne miejsce. Ziarenka odsącz a lniany żel nałóż na włosy i skórę głowy. Domowa lniana maska na włosy działa jak delikatny laminat.

Domowa maska drożdżowa na włosy

  • pół kostki drożdży spożywczych
  • 1 łyżkę stołową jogurtu naturalnego, kefiru, lub ciepłego mleka
  • małą łyżeczkę naturalnego miodu

Wszystkie składniki połącz i dokładnie wymieszaj, aż uzyskasz jednolitą konsystencję. Gotową maskę nałóż na włosy, pamiętając także o skórze głowy. Można ją nakładać zarówno na suche, jak i wilgotne pasma. Aplikując drożdżową maskę na włosy, wykonaj delikatny masaż skóry głowy, który pobudza mikrokrążenie – działa to odprężająco i przyspiesza wchłanianie składników odżywczych. Na koniec owiń włosy ręcznikiem, folią lub czepkiem i zostaw na około godzinę. Po minionym czasie umyj głowę.

Pozdrawiam i ściskam Kasia😊