Masaż skóry głowy

Kochani do masażu głowy nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Taki masaż wykonuje się opuszkami palców. Ruchy dłoni powinny być prowadzone w kierunku od czoła do karku. Siła nacisku nie powinna być zbyt mocna, ale nie powinna być też zbyt lekka.

Masaż głowy to odprężający zabieg, który wpływa dobroczynnie na stan włosów, skóry głowy oraz na nastrój. Masaż głowy może pomóc w zwalczeniu bólu głowy, czy karku, ale rozprawi się też ze stresem, przemęczeniem. Tak, regularnie i umiejętnie wykonywany masaż głowy działa stymulująco na cebulki włosów pobudzając kosmyki do wzrostu.

Masaż głowy uśmierza ból Masaż jest świetnym sposobem na relaks. Przynosi wewnętrzną harmonię oraz uwalnia od niepokoju a jednocześnie podnosi poziom koncentracji. Profesjonalnie wykonany masaż głowy to dobra alternatywa dla środków przeciwbólowych. Szczególnie dobrze radzi sobie z różnego rodzaju bólami głowy, które są najczęściej następstwem stresu, zbyt szybkiego trybu życia oraz braku czasu na odpoczynek i wyciszenie. Masaż głowy przynosi ulgę i upragnione odprężenie.

Masaż głowy w domu Pracując sami w domu, uciskamy opuszkami palców głowę. Ważne jest, by nie wbijać paznokci i nie szorować zbytnio powierzchni skóry podczas masażu głowy . Wykonywać można serie ucisków, poruszając się od czoła aż do karku przez środek głowy, i później stosować tę samą zasadę równolegle w kierunku uszu. Można również ruchami kolistymi podążać od górnej granicy czoła do skroni, a później do części centralnej i w dół aż do karku.

Na więcej informacji zapraszam Was na: https://zdrowie.tvn.pl/a/masaz-glowy-jak-go-wykonac-i-czy-faktycznie-pomaga?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=paste

Pozdrawiam KASIA😊